Наша гордість

Престиж села В’язівок Городищенського району Черкаської області підіймає майстер спорту з пожежно-прикладного спорту, чемпіон світу у командному заліку Баран Олександр Віталійовіч.

Дитячі та юнацькі роки Олександра Барана

Олександр Баран народився у мальовничому селі В’язівок, що на Черкащині, 7 червня 1983 року у родині колгоспників. Батьки багато працювали, бо ж облаштовували свій будинок та піднімали дітей, яких було у сім’ї троє. Мовчазний хлопець нічим не відрізнявся від своїх однолітків. Непогано навчався у школі, а, прийшовши додому, брався і за лопату, і за сокиру чи вила, допомагаючи батькам по господарству. Ще зовсім дитиною сів за руль мотоцикла та трактора, легко міг керувати сімейним авто. Коли випадала вільна хвилина, біг на шкільний стадіон пограти з хлопцями у футбол чи підтягнутись на турніку. Олександру подобались уроки фізкультури. Його улюблений учитель Литвин Микола Прохорович прищеплював учням любов до спорту, виховував у них витривалість, спортивну етику та почуття колективізму. Та хлопець не замислювався над своєю майбутньою професією. Він не знав, ким він стане після школи.

Одного разу Олександр поїхав разом із старшою сестрою, яка тоді навчалася у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, у Черкаси. Побувавши у стінах навчального закладу, хлопець так захопився, що вигукнув: «Буду вступати сюди, на факультет фізичного виховання!»

І ось у 2000 році Олександр – студент 1 курсу факультету фізичного виховання Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Відразу хлопця помітив тренер з легкої атлетики, майстер спорту Нечипоренко Леонід Анатолійович. Олександр став серйозно займатись спортом, легкою атлетикою.

За час навчання у вузі Олександр виконав норматив кандидата в майстри спорту України з легкої атлетики, неодноразово ставав призером чемпіонатів області та України.

Професійна діяльність Олександра Барана

Після закінчення університету, у 2005 році, юнака чекала служба в Оршанецькому навчальному прикордонному загоні в/ч 9930.

Виконавши свій громадянський обов’язок, Олександр став працювати у Головному Управлінні надзвичайних ситуацій в Черкаській області та займатися пожежно-прикладним спортом. 2006-2008рр.. – Олександр є членом збірної команди Черкаської області з пожежно-прикладного спорту. За час тренування у збірній Черкаської області показав непогані результати і отримав пропозицію тренуватися у збірній команді м. Києва з пожежно-прикладного спорту. Через рік Олександр виконав норматив майстра спорту України, отримав військове звання старшого лейтенанта служби цивільного захисту ГО України у м. Києві.

З 2009 року Олександр Баран є членом збірної України з пожежно-прикладного спорту. Зі збірною командою став чемпіоном України 2010р. у м. Вінниці (Зимовий чемпіонат України), 2011 у м. Черкаси (Зимовий чемпіонат); чемпіоном кубка України 2009р. у м. Луцьк та 2010р. у м. Алушта. Олександр є неодноразовим призером чемпіонатів та кубків України, срібним призером міжнародних змагань пам’яті пожежників-героїв Чорнобиля у м. Івано-Франківськ (2009р.), бронзовим призером міжнародних змагань пам’яті пожежників-героїв Чорнобиля у м. Чернігів (2010р.).

На VI Чемпіонаті світу з пожежно-рятувального спорту ( Донецьк, 2010р.) Олександр Баран став чемпіоном Світу у командному заліку з пожежно-прикладного спорту.

VI Чемпіонат світу з пожежно- рятувального спорту.

Влітку 2010 року у м. Донецьк відбувся VI Чемпіонат світу з пожежно- рятувального спорту.

Золото, яке виборола збірна України, є ще одним доказом високого рівня підготовки МНС в цілому до виконання завдань за призначенням. Міжнародні змагання такого рівня проводяться Міжнародною спортивною федерацією з пожежно-рятувального спорту (Москва) з 2002 року. За цей час Чемпіонами світу тричі ставали спортсмени Білорусі, двічі – Росії. Україна чотири рази входила у трійку лідерів, але жодного разу ще не піднімалася на найвищу сходинку п'єдесталу. І тільки Чемпіонат 2010 року приніс перемогу Україні.

Наразі Міжнародна федерація поєднує спортивні організації пожежних та рятувальників 19-ти країн світу. Але високий організаційний рівень проведення змагань, запекла боротьба спортсменів, динаміка спортивних досягнень, унікальність самого пожежно-рятувального спорту, який має прикладне значення, та високий авторитет у світової спільноти Президента федерації – Міністра МНС РФ Сергія Шойгу – сприяють значній популяризації Чемпіонату. Тож кожного разу на змагання приїздять делегації країн, які хочуть ближче познайомитися з унікальним спортом та його організаторами.

На VI Чемпіонаті в Україні були присутні у якості наглядачів делегації Австрії, Греції, Кореї, Португалії, Сербії, та Франції. Такі делегації, побувавши на Чемпіонаті, потім активно поповнюють лави Федерації. Дуже приємно, що ці країни вирішили приїхати саме на ті змагання, що відбулися в Україні.

Також на привітну українську землю 27 серпня, у день відкриття змагань, приземлився літак МНС Російської Федерації, який привіз вельмишановного гостя - Міністра МНС РФ Сергія Шойгу.

Вже неодноразово українські та російські рятувальники пліч-о-пліч рятували людські життя у пожежах та техногенних катастрофах. Згадати хоча б авіакатастрофу у Сухій Балці (Донецька область), коли розбився літак «Анапа-Санкт-Петербург», або лісову пожежу у Воронезькій області, при гасінні якої допомогала авіація МНС України.

Також тепло і дружньо зустріла Україна команди-учасниці з Росії, Білорусі, Угорщини, Азербайджану, Болгарії, Німеччини, Казахстану, Латвії, Словакії, Чехії, Естонії.

На церемонії урочистого відкриття до Міністрів МНС РФ та України приєдналися голова Донецької обласної державної адміністрації Анатолій Близнюк, голова Донецької обласної ради Андрій Шишацький та Донецький міський голова Олександр Лукьянченко. У своїх виступах вони вітали всіх гостей змагань, а спортсменам бажали чесної боротьби та високих результатів.

Гості, спортсмени та вболівальники також отримали привітання від творчих колективів Донеччини, та зірок української естради – Володимира Гришка та Миколи Гнатюка. Під час концертної програми стадіон неодноразово вибухав оплесками.

У такій піднесеній атмосфері пройшли фінальні забіги першого виду змагань – підйому штурмовою драбиною у вікно четвертого поверху навчальної вежі. Тоді вдача посміхнулася росіянам – вони перемогли у цьому виді змагань. Тож Кубок за високі особисті досягнення від голови Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки, спеціально виготовлений для VI Чемпіонату світу, повіз додому росіянин Олександр Волков, який став Чемпіоном світу у «штурмовці». Ввечері того ж дня гості мали можливість подивитися на прикрашений до свят Донецьк. Місто готувалося святкувати одразу дві події – День міста та День шахтаря, тому зустріло гостей та учасників пожежно-рятувальних змагань причепуреним якнайкраще.

На другий день змагань, 28 серпня, на одному з найкращих стадіонів Європи – РСК «Олімпійський» вирували спортивні пристрасті. Спортсмени змагалися одразу у двох видах: стометрівка з перешкодами та естафета 4х100 м. Команди фінішували з мінімальним розривом. Боротьба йшла за долі секунди. Саме на стометрівці були встановлені два нові світові рекорди. Представники команди Білорусі Володимир Сидоренко і Володимир Стрельченя в стометрівці показали результати, що перевищили рекорд світу минулого року: 15,36 секунд і 15,02 секунди відповідно. Нагадаємо, що кращим результатом у світі було 15,37 секунди. Однак, за результатами фінальних забігів, Чемпіоном світу у стометрівці з перешкодами став представник збірної Білорусі Микола Васильченко, який подолав дистанцію із результатом 19,12 секунди. Друге та третє місця таки дісталися Володимиру Стрельчені та Володимиру Сидоренку. Під час нагородження за перемогу у цьому виді змагань весь п'єдестал заполонила Білорусь.

Перемогу в естафеті 4х100 м отримала команда України з результатом 54.41 секунди. Друге місце здобула збірна Росії, а третє – команда Чехії. Наприкінці другого дня змагань сформувалася група команд-лідерів, яка не викликала здивування: Україна, Росія, Білорусь, Чехія. Ці країни є традиційними лідерами у змаганнях з пожежно-рятувального спорту. Та все вирішив останній етап змагань – бойове розгортання – який відбувся у заключний день змагань, 29 серпня. Першість у цьому виді виборола команда Словакії, яка до цього лідерства у забігах не мала. Однак, Україна, яка у бойовому розгортанні була другою, у загальнокомандному заліку втримала першу позицію. Нарешті до колекції срібних та бронзових нагород української збірної додане золото перемоги у міжнародному змаганні.

Учасники та гості змагань підкреслили високий рівень організації VI Чемпіонату світу, віддали належне сучасному технічному оснащенню і зручності арени змагань – донецькому регіональному спортивному комплексу «Олімпійський», та щирій гостинності українців. Ще до початку спортивних баталій, Міністри МНС Російської Федерації та України урочисто відкрили у Донецьку пам'ятну скульптуру, присвячену VI Чемпіонату світу, що стало початком доброї традиції – встановлювати такі скульптури у тих містах, де проходитимуть наступні міжнародні змагання.

А прапор VI Чемпіонату світу поїхав у Німеччину, яка прийматиме VIІ Чемпіонат.

Кiлькiсть переглядiв: 1183

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.